вул.Ельворті, 2, м.Кропивницький, 25006, Україна, тел.:+38-0522-241-443, моб. +38-050-487-51-07, факс:+38-0522-241-456, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Інженерно-геологічні вишукування

Інженерно-геологічний структурний підрозділ  за час свого існування виконав сотні  інженерно-геологічних вишукувань під  об’єкти різного призначення: багатоповерхові та індивідуальні котеджні житлові будинки, адміністративні будівлі, кар’єри ,елеватори, тваринницькі комплекси та об’єкти  харчової промисловості, тощо. Роботи виконуються на всіх стадіях проектування від ТЕО (техніко-економічного обґрунтування) до робочої документації. Наявність бурової техніки, лабораторного обладнання, сучасного комп’ютерного та програмного забезпечення, досвідчених сертифікованих спеціалістів дає можливість виконувати інженерно-геологічні вишукування за помірними цінами та у короткі строки.

Інженерно-геологічні вишукування складаються з польових, лабораторних та камеральних робіт. Після аналізу всіх зібраних даних складається технічний звіт.

Перед початком польових робіт збираються і вивчаються матеріали попередніх вишукувань для складання програми вишукувань. Під час проведення польових робіт проводиться буріння свердловин, відбір зразків для лабораторних випробувань, визначення наявності ґрунтових вод. Інженерно-геологічні вишукування необхідні для того, щоб ще до початку будівництва визначити фізико-механічні, міцносні та деформаційні властивості ґрунтів на ділянці будівництва. Під час камеральних робіт обробляється отримана інформація, робляться відповідні розрахунки та  висновки. Замовнику видається технічний звіт про інженерно-геологічні умови будівництва на даній ділянці.

Буріння свердловин у процесі інженерно-геологічних вишукувань необхідне для складання геологічного розрізу товщі ґрунтів, та відбору зразків і монолітів для подальшого випробування у спеціалізованій геотехнічній лабораторії, яка має все необхідне обладнання  та відповідні дозвільні документи.

В геологічній лабораторії.

 

Виконання бурових робіт.

 

 

У  процесі буріння геологічних свердловин визначається наявність ґрунтових вод та їх сезонний рівень, беруться проби води для проведення хімічного аналізу.

На підставі отриманих бурових та лабораторних робіт складається технічний звіт з інженерно-геологічних вишукувань.

Можливе проведення тільки бурових робіт. Проводимо буріння свердловин під опори огорожі автостоянок, дачних ділянок, електроопори, вежі, тощо.

Організації, які з нами постійно співробітничають мають знижки.

Буріння геологічних свердловин усе частіше доводиться виконувати у важкодоступних місцях через щільність забудови, на такі ділянки не завжди може заїхати важка бурова техніка. У такому випадку ми виконуємо  вишукування переносним буровим комплексом.

Буріння геологічних свердловин проводиться  шнековим та ударно-канатним способом.

Шнекове буріння

  • Шнековий засіб буріння застосовується для буріння м'яких та пухких порід. Руйнування породи досягається обертанням долота. Зруйнована порода виводиться на поверхню за допомогою гвинтового шнеку.

Ударно-канатне буріння

  • Технологія ударно-канатного буріння започаткована у Китаї біля 4000 років тому. Ударно-канатний засіб буріння є самий давній засіб буріння, який широко використовується і у наш час. Ціллю даного засобу буріння є отримання зразків та монолітів породи, непорушеної структури за допомогою спеціально розроблених тонкостінних ґрунтоносів, та пробовідбірників.

Інженерно-геологічні вишукування для будівництва приватних будинків та котеджів

  • Ще перед початком проектування, а тим більше перед початком будівництва приватного будинку чи котеджу необхідно провести  інженерно-геологічні вишукування. Це необхідно не тільки згідно з законодавством України, але також для визначення конструкції будинку, типу фундаменту , можливості осідання , та підтоплення ділянки . Вишукування вказують на можливість будівництва на даній ділянці , та які можуть виникнути проблеми у процесі будівництва та експлуатації будинку . Недостатньо тільки збудувати будинок , необхідно бути впевненим у його надійності , комфорті та довготривалій експлуатації. Необхідно надійно захистити  будинок не лише від зовнішніх факторів, але і від  природних негараздів. Геологічні умови ділянки під забудову необхідно перевірити ще на стадії придбання ділянки . Це надасть можливість оцінити можливі ризики  та витрати на будівництво  будинку.

Геологічні вишукування під комунікації та лінійні споруди

  • Буріння геологічних свердловин для вишукувань під прокладання комунікацій та лінійних споруд необхідно проводити вздовж траси прокладання, при можливості по самій трасі, у місцях переходу через насипи, дороги, водотоки. Свердловини необхідно виконувати на схилах, у балках  та заболочених місцевостях. На територіях розвитку геологічних процесів необхідно згущувати сітку свердловин  для надання більш точного розрізу та прогнозу. Відстань між свердловинами коливається від 200 до 300 метрів, у залежності від виду комунікацій та складності геологічних умов.

 Геологічні вишукування під промислові об’єкти

  • При проектуванні промислових об’єктів інженерно-геологічні вишукування є обов’язковими . Геологічні вишукування для проектування сезонних та допоміжних будівель. Ангари, склади, теплиці, літні павільйони це легкі споруди з невеликим навантаженням на фундамент. Застосовується стрічковий фундамент з незначним заглибленням. Для таких споруд свердловини буряться сіткою 45-50 м, та глибиною 6-8  метрів.

У кінцевому результаті наші досвідчені спеціалісти-геологи нададуть всі необхідні дані для точних розрахунків фундаментів ваших об'єктів.